Rīgā 29. jūlija rītā autovadītājs pēc agresīvas uzvedības degvielas uzpildes stacijā nepakļāvās policijas prasībām apstāties un uzsāka bēgšanu. Vajāšanas laikā viņš aizķēra Valsts policijas transportlīdzekli un vēlāk izraisīja sadursmi ar priekšā braucošu “Audi”. Negadījumos cieta divi cilvēki.
Bēgšana sākās pēc izsaukuma uz degvielas uzpildes staciju
Ap pulksten 06.00 Rīgas pašvaldības policija saņēma izsaukumu uz degvielas uzpildes staciju, kur kāds vīrietis uzvedās agresīvi un neadekvāti. Likumsargiem ierodoties, vīrietis bija iekāpis baltā “Ford” automašīnā.
Policisti mēģināja noskaidrot situāciju, taču vadītājs uz jautājumiem nereaģēja un sāka braukt prom. Rīgas pašvaldības policijas darbinieki vairākkārt pieprasīja apturēt transportlīdzekli. Vadītājs apstājās kādā ielā, tomēr arī pēc policistu norādījuma neizkāpa no automašīnas.
Notikuma vietā tika izsaukti Valsts policijas papildspēki. Pēc to ierašanās “Ford” vadītājs turpināja ignorēt likumsargu prasības un atkal uzsāka bēgšanu. Tās laikā viņš rupji pārkāpa atļauto braukšanas ātrumu.
Sadursmēs cieta abi autovadītāji
Bēgšanas laikā “Ford” vadītājs aizķēra Valsts policijas transportlīdzekli. Pēc tam viņš turpināja braukt un pēc brīža izraisīja sadursmi ar priekšā braucošo “Audi”.
Negadījumā cieta gan “Ford”, gan “Audi” vadītājs. Abi ar gūtajām traumām nogādāti medicīnas iestādē. No policijas sākotnēji publiskotās informācijas nav zināms, cik smagas ir cietušo traumas.
Policija pārbauda notikušā apstākļus
Sākotnēji “Ford” vadītāja izelpā alkohols netika konstatēts, taču viņam paredzēta medicīniskā pārbaude narkotisko vielu ietekmes noteikšanai. Tas nozīmē, ka iespējamā šo vielu ietekme vēl nav apstiprināta un pārbaudes rezultāti būs daļa no turpmākās izmeklēšanas.
Par abu ceļu satiksmes negadījumu izraisīšanu Valsts policija sākusi administratīvā pārkāpuma procesus. Savukārt par nepakļaušanos prasībai apturēt transportlīdzekli sākts kriminālprocess. Likumsargi turpina noskaidrot visus notikušā apstākļus.
Pēc avārijas policisti “Audi” automašīnā atrada desmit cigarešu blokus bez Latvijas Republikas akcīzes markām. Arī par šo pārkāpumu sākts administratīvā pārkāpuma process. Informāciju publiskojusi Valsts policija.
Avots: Latvian State Police News
Konteksts un darbības Par šo rakstu
Avots un pārbaude Avota pārbaude
Notikumu secība un policijas sāktie procesi pārbaudīti pēc Valsts policijas publicētās informācijas.
- Pārbaudīts notikuma datums un laiks
- Pārbaudīta sadursmju secība un cietušo skaits
- Pārbaudīta informācija par alkohola un narkotisko vielu pārbaudi
- Pārbaudīti policijas sāktie administratīvie un kriminālprocesi
- Avots
- Latvijas Valsts policijas ziņa
- Tvērums
- Rīga
- Atjaunots
- 2026-07-29 14:03
Avots un pārbaude
Ziņot par uzticamības problēmu
Nosūti signālu moderācijai.
Komentāri